top of page

Stres u psů a koček

Blíží se období vánočních svátků a oslav nového roku, které je spojené s ohňostroji a petardami. Spousta psů (někdy i koček), ale na tyto zvuky reaguje vystrašeně, útěkem, štěkotem či destrukčním chováním (ničení nábytku, škrábání dveří…).


Jak tomu předejít?

V dnešní době existuje na trhu spousta přípravků ke zvládnutí stresu u psů i koček.

Jednou z variant je použití feromonového obojku. Feromony přirozeně vylučují kojící feny, pro uklidnění svých štěňat. Kočky, které se cítí bezpečně, zanechávají tvářové feromony ve svém prostředí při otírání se o předměty. Obojek tyto uklidňující feromony vylučuje postupně po dobu jednoho měsíce. Používá se u psů k řešení úzkosti z odloučení, nadměrného štěkání, nežádoucího značkování či destruktivního chování, u koček k řešení škrábání, značkování močí, nadměrného olizování, agresivity či plachosti v domácnosti..


Pro psy existuje forma obojku, difuzéru a spreje, pro kočky forma spreje či difuzéru pro použití v bytě.

Další z možností je použití tablet či kapslí obsahujících aminokyseliny, které přímým působením v mozku navozují stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti, mají uklidňující účinky a potlačují stres.Navozují pocit pohody svým účinkem na mozkové neurotransmitery dopamin a serotonin. Některé tablety se dají použít 30-60 min před předpokládaným stresem (začátkem ohňostroje), jiné se podávají několik dnů před očekávanou stresovou situací. Tyto přípravky lze podávat dlouhodobě, nejsou návykové a jsou přírodní – nedochází tedy k poškozování organismu.

Pokud chcete dopřát svému mazlíčkovi klidné Vánoce, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného přípravku na zklidnění pro Vašeho mazlíčka.
61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Naše služby

Psi a kočky – klinické vyšetření, preventivní prohlídky, klinické vyšetření před vycestováním do zahraničí – čipování, vystavení cestovního průkazu (PET PASSPORT) – odběr krve: biochemické vyšetření (

Comentários


bottom of page